Site Loader
ubezpieczenie koronawirus

Ubezpieczenie koronawirus COVID-19

Kilka dni temu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że koronawirus COVID-19 jest pandemią. Do tej pory w mediach mogliśmy usłyszeć, że mamy do czynienia z epidemią koronawirusa. To niestety już się zmieniło. W przeciwieństwie do epidemii, która jest ograniczona obszarem występowania, pandemia ma charakter globalny.

Co w sytuacji gdy musisz wyjechać za granicę?  Trzeba pamiętać, że obecnie każdy zagraniczny wyjazd jest ryzykowny. Wirusem można zarazić się dosłownie wszędzie: na lotnisku, w środkach transportu, czy na ulicy.

Wybierając ubezpieczenie turystyczne lub zdrowotne koniecznie sprawdź czy obejmuje również opcję zarażeniem przez koronawirusa.

Odpowiednie ubezpieczenie z opcją ochrony przed zarażeniem koronawirusem chroni przez samodzielnym pokryciem wszelkich kosztów leczenia. Mogą być to bardzo duże koszty leczenie sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych.

Ubezpieczenie koronawirus COVID-19
Ubezpieczenie koronawirus COVID-19

 

Warunki świadczenia ochrony:

• Do czasu wyjazdu Ubezpieczonego nie został ogłoszony stan epidemii w regionie, do którego planuje się udać
• Ubezpieczony dołoży wszelkich starań w kwestii monitoringu i wyboru miejsca podróży, analizując zagrożenia występowania wirusa.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów wydawanych dla podróżujących przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ochrona ubezpieczeniowa będzie ważna pomimo zapisów w OWU podróżnych Generali i Proama dotyczących braku odpowiedzialności za koszty leczenia i koszty usług Assistance powstałe wskutek chorób i wypadków wynikających z epidemii oraz skażeń.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej związanej z koronawirusem, skontaktuj się z nami już dziś dzwoniąc na nr 884 000 094

Post Author: admin